Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Industrie en economie / Ford gooit Europese afdeling een laatste financiële reddingsboei toe

Geschreven door Steven Appelmans op 19-03-2025

4,4 miljard heeft Ford zijn Europese tak toegestoken zodat Ford of Europe het hoofd financieel boven water kan houden. Al lijkt het wel de laatste keer te zullen zijn dat de Amerikanen die reddingsboei willen toewerpen.

Samenvatting Ford USA vs Ford Europe

  • Europese schuldenberg van 5,8 miljard euro
  • Het moederbedrijf lost 4,4 miljard euro schulden af
  • Maar staat niet langer garant voor toekomstige schulden
  • Einde van een Europees Ford-productportfolio?

Dat het niet goed gaat met Ford of Europe, is een understatement van jewelste. Op tien jaar tijd zakte de Europese verkoop van 1.000.000 auto’s per jaar naar amper 300.000. Dat bleef uiteraard niet zonder gevolgen – in Genk weten ze er alles van. Ook in de overgebleven Ford-fabrieken in het Duitse Keulen en Saarlouis werd de afgelopen jaren trouwens zwaar gesnoeid.

Een banenverlies dat hand in hand ging met het decimeren van de catalogus. De Galaxy, de S-Max, de Mondeo, de Fiesta en binnenkort de Focus: ze gingen (of gaan) allemaal op de schop, ten voordele van een elektrische portfolio. Alleen halen die Mustang Mach-E, Explorer en Capri bij lange na niet de vooropgestelde verkoopcijfers.

Het is de schuld van de elektrische auto

Ten dele komt dat doordat de elektrische overstap niet zo snel gaat als voorspeld, maar evenzeer doordat Ford die EV-boot initieel had gemist. Waardoor er noodgedwongen technologie moest worden ingekocht bij de concurrentie (voor wie het nu in Keulen hoort donderen: de Explorer en Capri zijn technische klonen van de Volkswagen ID.4 en ID.5). 

Allemaal samen leidde dat tot een schuldenberg van 5,8 miljard euro, een deficit waarvan het Amerikaanse moederbedrijf nu 4,4 miljard voor zijn rekening neemt. In ruil voor de hulp schaft het hoofdkantoor wel de lopende borgstelling af. Anders gesteld: in Amerika staan ze niet langer garant voor de schulden die in Europa worden gemaakt.

Analisten zien daarin een signaal dat het geduld van de Amerikanen op is en dat Ford lijkt te aanvaarden dat zijn Europese luik zomaar zou kunnen ophouden te bestaan. Een faillissement waarvoor trouwens ook de Duitse vakbonden vrezen. Voor alle duidelijkheid, het gaat hem enkel om de personenwagendivisie. De busjes van Ford Pro doen het uitstekend in Europa, meteen het enige lichtpuntje in de malaise.

Bekijk ook onze video van de Ford Capri EV

 

Journalist AutoGids/AutoWereld

BLIJF OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE AUTONIEUWS!
Nieuwe modellen, tests, advies, exclusieve evenementen! Het is gratis!

Ik schrijf me in

Nieuws

Aanbevolen nieuwsberichten