In het kielzog van de technisch verwante 1 Reeks volgt nu ook van de BMW 2 Gran Coupé een nieuwe generatie. Noem het dus geen facelift; daarvoor zijn de technische en technologische evoluties die schuilgaan onder dat nochtans sterk herkenbare uiterlijk, te groot.
Design BMW 2 Gran Coupé
Visueel blijven de ingrepen beperkt tot de dingen die we ook al bij de 1 Reeks zagen, met vooraan nieuwe koplampen (inclusief lichtsignatuur met vier verticale streepjes) en een hertekend radiatorrooster, dat optioneel kan worden voorzien van de Iconic Glow-verlichting. Ook de bumpers werden licht aangepast.

Wie goed kijkt, merkt in profiel dat het achterste zijruitje ter hoogte van de C-stijl – nog altijd met Hofmeister-knik – anders gevormd is, om het lijnenspel wat kracht bij te zetten. De bredere wielkasten achteraan en het opgehoogd kofferdeksel dragen bij tot een meer harmonische look én komen terloops ook de aerodynamica ten goede.

Achteraan gezien heeft de nieuwe BMW 2 Reeks Gran Coupé nu gekartelde lichtblokken à la X2, en kies je voor de M235 xDrive, dan is ook de diffusor een maatje groter dan vroeger. Verder onderscheidt die sportieve M-versie zich nog door een kleine spoilerlip op het kofferdeksel en door zijn twee dubbele uitlaten.
Interieur BMW 2 Gran Coupé
In het interieur zijn de verschillen ten opzichte van de ‘oude generatie’ veel meer uitgesproken. Het volledig vernieuwde dashboard is opnieuw dat van de 1 Reeks en nog altijd opgebouwd rond twee schermen: eentje van 10,25 duim voor de rijgegevens en een tweede van 10,7 duim voor het infotainmentsysteem.

Beide draaien ze op het BMW OS9-besturingssysteem, wat zorgt voor een betere respons en een intuïtievere interface, ook al is het nog altijd een beetje je weg zoeken in de overdaad aan apps of weergavemogelijkheden. Net als in de vernieuwde 1 Reeks gaat van het interieur een betere kwaliteitsindruk uit.
Net als in de vernieuwde 1 Reeks gaat van het interieur een betere kwaliteitsindruk uit
Leuke details zijn ook hier de verluchtingsmonden op de uithoeken van het dashboard die uit één stuk metaal vervaardigd zijn, of de Econeer-bekleding, een materiaal op basis van gerecycleerde kunststof. Achterin is plaats genoeg voor volwassenen tot 1,80 meter; wie groter is, komt met zijn hoofd in de problemen.

De koffer van de nieuwe BMW 2 Gran Coupé heeft een aardig volume van 430 liter en handig rechte vormen. BMW maakte de laadopening een ietsje groter, maar op dat vlak kan een vierdeurs nooit het praktische gemak van een achterklep evenaren.
Specs en prestaties BMW 2 Gran Coupé (M235 xDrive)
De nieuwe BMW 2 Gran Coupé is er met een hele waslijst aan benzine- en dieselmotoren met drie of vier cilinders. Voor deze eerste kennismaking konden we rijden met de topper in het gamma, de M235 xDrive. In dat geval ligt er in de neus een drukgevoede tweeliter-viercilinder, goed voor 300 pk bij 5.750 tot 6.500 o/m en een comfortabel koppel van 400 Nm tussen 2000 en 4.500 o/m.

Al dat geweld gaat via een gerobotiseerde zevenbak met dubbele koppeling naar de vier wielen. Daarmee is deze rijklaar 1.650 kilogram wegende M235 xDrive in staat om in 4,9 seconden naar 100 km/u te knallen; de topsnelheid is elektronisch begrensd op 250 km/u.
Rijgedrag BMW 2 Gran Coupé (M235 xDrive)
Pittige prestaties dus, maar niets wat de verstevigde vooras met zijn grotere spoorbreedte of zijn laagprofielbanden in verlegenheid kan brengen. Dankzij specifieke silent-blocs reageren de voorwielen van deze M-versie bovendien wat snediger op stuurinput dan die van zijn ‘gewone’ broertjes.

Helaas blijft ook deze nieuwe generatie karig met feedback, zodat het even duurt vooraleer je genoeg vertrouwen hebt getankt om de gripgrenzen te gaan aftasten. Bovendien blijft het allemaal nogal braaf en beschaafd.

De Sport-stand doet het gaspedaal wat directer aanvoelen en versterkt de motorklank artificieel via de luidsprekers, maar ook dan ontbreekt het wilde kantje, het temperament dat je van een M-product mag verwachten. Het feit dat de achterkant op een bochtig stukje weg altijd keurig de voorwielen blijft volgen, versterkt dat gevoel nog.
Conclusie BMW 2 Gran Coupé
De nieuwe BMW 2 Reeks Gran Coupé heeft voelbaar aan maturiteit, comfort en efficiëntie gewonnen. Waarbij de M235 xDrive die kwaliteiten nog altijd het beste in de verf weet te zitten. Al blijft die topversie tegelijkertijd misschien wat te afgeborsteld om de fans van het échte BMW M te kunnen bekoren.